torin
04 خرداد 1402 - 21:41

وجود سه بازارچه مرزی و یک مرز رسمی مشترک فرصتی برای سرمایه‌گذاری در کردستان است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: وجود سه بازارچه مرزی و یک مرز رسمی مشترک با یکی از مهم‌ترین شرکای تجاری ایران از دیگر ظرفیت‌هایی جدی و فرصتی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کردستان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌اکبر عبدالملکی عصر امروز در همایش فرصت‌های سرمایه.گذاری توت‌فرنگی کردستان که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: کردستان سرافراز مملو از نعمات الهی و ظرفیت‌های خداوندی است.

وی خاطرنشان کرد: برخوردای از معادن و منابع طبیعی، اقلیم مستعد، خاک حاصلخیز کشاورزی و موقعیت ویژه جغرافیایی  و قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال – جنوب در کنار بهره‌مندی از مواد اولیه در توسعه صنایع تولیدی و تبدیلی از موهبت‌های ویژه کردستان است.

وی عنوان کرد: وجود سه بازارچه مرزی و یک مرز رسمی مشترک با یکی از مهم‌ترین شرکای تجاری ایران از دیگر ظرفیت‌هایی جدی و فرصتی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کردستان است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج تاکید کرد: امروز کردستان بیش از هر چیزی نیاز به امید دارد و باید بپذیریم با یک‌جانشینی به جایی نخواهیم رسید.

عبدالملکی با بیان اینکه هیچ موفقیتی تصادفی نیست و حرکت رسالت مختوم ماست، عنوان کرد: جوانان و نخبگان اقتصادی باید بدانند بهترین پیش‌بینی آینده، ساختن آینده است ما محکومیم به موفقیت و در این راه با نهایت قدرت و همدلی پیش خواهیم رفت.

وی اضافه کرد: ما برای تغییر و تحول در استان کردستان و رسیدن به موفقیت و ایجاد اشتغال مولد و موثر باید همدل و ثابت‌قدم پای کار باشیم.

عبدالملکی با تاکید براینکه حرکت کلید اصلی برای رسیدن به موفقیت است، افزود: نسل بعدی تاریخ ما در شرف شروع است و حرکت بزرگ ما برای پیشرفت و آبادانی استان آغاز شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: باید این حقیقت را باور کنیم که کردستان محفلی برای توسعه پایدار است که باید از تمام اتفاقات بد گذشته عبور کنیم و برای ساختن آینده تلاش جهادی و مضاعف داشته باشیم.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال مولد و موثر نیاز به حضور همگانی در میدان دارد.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238458