torin
03 فروردین 1402 - 14:29

ماجرای کشت کاهو در زمین گلف کاخ مروارید

یکی از خبرهای پر سر و صدای خبرگزاری مهر در سالی که گذشت درباره کاشت کاهو در زمین گلف کاخ مروارید بود. این زمین ها در اختیار کشاورزان بوده درحالی که یکی از بهترین زمین‌های گلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، کاخ مروارید در استان البرز مجموعه منحصر به فرد و بزرگی است که مرمت آن صد تا ۱۵۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد گستردگی این مجموعه موجب شده تا سرمایه گذاران کمتری بتوانند این مجموعه را در اختیار بگیرند از آن طرف به دلیل فرسودگی مجموعه؛ هزینه‌های مرمت در آن کم نیست. در کنار همه این مسائل عدم مالکیت وزارت میراث فرهنگی، بزرگترین مانع پیش رو برای ساماندهی کاخ مروارید است.

از سویی این کاخ چندین مجموعه در کنار خود دارد که می‌توان آنها را احیا و تغییر کاربری داد تا زمانی که بتوان کل مجموعه را مرمت و بازسازی کرد.

زمین گلف این کاخ یکی از مهمترین بخش‌های آن به شمار می‌آید. این زمین گلف از نظر مدیران فدراسیون گلف کشور به عنوان یک ظرفیت مهم دیده می‌شود.

کاشت کلم و کاهو در زمین گلف کاخ مروارید !

هر از چندگاهی درباره اختصاص زمین گلف کاخ مروارید به این فدراسیون صحبت‌هایی می‌شود اما این موضوع تا امروز به نتیجه نرسیده است به عنوان مثال هفت سال پیش هم رقیه علیدوست رئیس هیأت گلف استان البرز گفته بود علیرغم پیگیری‌های فراوان احیا زمین گُلف مجموعه فرهنگی گردشگری کاخ مروارید کرج به سال آینده موکول شد.

چند روز پیش هم مهرداد جمشیدی دبیر فدراسیون گلف بیان کرده بود: اگر زمین کاخ مروارید به ورزش گلف اختصاص داده شود، بدون شک این رشته در استان رونق خاصی خواهد گرفت.

در این باره فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز به خبرنگار مهر گفت: این کاخ در گذشته فرودگاه اختصاصی و زمین گلف داشته است اما الان زمین گلف تقریباً محو شده و جزو فضای سبز کاخ قرار دارد و به جای آن تا سال‌های قبل کاهو و کلم می‌کاشتند چون زمین گلف را به کشاورزان داده بودند. اما حالا زمین گلفی که در محدوده ۱۲۰ هکتاری قرار دارد باید احیا شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1105992