torin
03 فروردین 1402 - 10:18

بحران آب تهدیدی برای جهان است

رئیس جمهور عراق در حاشیه کنفرانس آب سازمان ملل در نیویورک از بحران آب به عنوان تهدیدی برای جهان نام برد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق، عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق در حاشیه کنفرانس آب سازمان ملل که در نیویورک برگزار شد، با «ناتاشا پیرک موسار» رئیس جمهور اسلوونی و هیئت همراه او دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار روابط موجود میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر تحکیم پیوندها در حوزه های مورد علاقه به نحوی که منافع مشترک دو ملت محقق شود، تاکید شد.

رئیس جمهور عراق با تاکید بر اینکه بحران آب تهدیدی برای جهان است، خاطرنشان کرد: عراق یکی از کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر کاهش سطح رودخانه های دجله و فرات قرار گرفته است.

وی بر لزوم اقدام و هماهنگی دوجانبه، چندجانبه، منطقه ای و بین المللی، برای یافتن راه حل برای بحران جهانی آب تاکید کرد.

عبداللطیف رشید خاطرنشان کرد که دولت عراق سخت تلاش می کند تا راه حل هایی برای بحران آب و تغییرات اقلیمی و پیامدهای جدی آن بر ساکنان بیابد و به طور مشترک با کشورهای همسایه، منطقه و جامعه جهانی برای دستیابی به تفاهم مشترک و بهره مندی از تجارب بین المللی تخصصی در زمینه آب و هوا همکاری کند.

رئیس جمهور اسلوونی نیز بر تمایل کشورش برای تقویت همکاری با عراق در زمینه های مختلف تاکید کرد و به مطابقت دیدگاه خود با پیشنهادات رئیس جمهور عراق در مورد نیاز به هماهنگی و همکاری بین المللی برای یافتن راه حل هایی برای بحران آب و مقابله با تغییرات آب و هوایی اشاره کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1105416